Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. UEFA wprowadza nowe rozgrywki. Wielka szansa dla polskich klubów

UEFA wprowadza oficjalnie nowe rozgrywki klubowe - Europa Conference League. Będzie to puchar trzeciej kategorii po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Nowe rozgrywki są szansą dla polskich klubów.
Zobacz wideo

Nowe europejskie rozgrywki klubowe ruszą od sezonu 2021/2022. Będą nazywały się "Europa Conference League". - Nowe rozgrywki rozpoczną się w 2021 roku. Ich powstanie ma na celu danie szansy większej liczbie klubów z większej liczby krajów szansy na udział w europejskim futbolu - napisano na oficjalnym koncie na Twitterze UEFA. Nie ma jeszcze polskiego tytułu tych rozgrywek.

Będą to trzecie rozgrywki europejskie po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. W Europa Conference League zagrają 32 drużyny. Z tego powodu liczba zespołów w Lidze Europy zostanie zmniejszona z 48 do 32. 

UEFA planuje stopniowo ograniczać dostęp do Ligi Mistrzów i Ligi Europy dla klubów z państw słabszych piłkarsko. W zamian zespoły te mają trafić właśnie do Europa Conference League.

Szansa dla polskich klubów?

W kwalifikacjach do ECL ma wziąć udział część drużyn, która obecnie startowałaby w eliminacjach do Ligi Europy. W kwalifikacjach do nowych rozgrywek mają też grać ekipy, które odpadły w eliminacjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Europa Conference League może być więc szansą dla polskich klubów. W trzech ostatnich edycjach europejskich pucharów żaden z przedstawicieli ekstraklasy nie zdołał awansować do fazy grupowej LM lub LE

Więcej o: