Oficjalnie. Znamy gospodarzy trzech finałów Ligi Mistrzów

Sankt Petersburg, Monachium i Londyn będą gospodarzami finałów Ligi Mistrzów kolejno w 2021, 2022 i 2023 roku. Decyzję ogłosiła UEFA.
Zobacz wideo

Finał obecnej edycji Ligi Mistrzów odbędzie się na 30 maja 2020 roku na stadionie Ataturka w Stambule. Na tym samym stadionie, na którym w 2005 roku odbył się pamiętny finał Liverpoolu z Milanem, który Anglicy wygrali po rzutach karnych, chociaż do przerwy przegrywali 0:3.

We wtorek wieczorem UEFA potwierdziła miasta, które będą gospodarzami finałów w 2021, 2022 oraz 2023 roku. Pierwszy z nich odbędzie się na stadionie w Sankt Petersburgu. To stadion, który został oddany do użytku w 2017 roku i odbywał się na nim Puchar Konfederacji oraz mistrzostwa świata. Przed rokiem, na mundialu w Rosji, odbyło się tam siedem spotkań, w tym to o trzecie miejsce między Belgią i Anglią.

W 2022 roku finał Ligi Mistrzów odbędzie się na Allianz Arenie w Monachium. Na stadionie Bayernu Monachium odbył się finał w 2012 roku, kiedy Chelsea pokonała aktualnych mistrzów Niemiec. 

Rok później finał odbędzie się na Wembley w Londynie. Obiekt ten już po przebudowie gościł dwa finały Ligi Mistrzów. W 2011 roku Barcelona pokonała na nim Manchester United, a dwa lata później Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund.

Więcej o: