Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar wróci wcześniej do gry w Lidze Mistrzów. CAS skrócił mu dyskwalifikację

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu skrócił karę Neymara. Brazylijczyk będzie mógł wystąpić w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów.

We wtorek rusza nowa edycja Ligi Mistrzów. PSG zagra w środę o 21:00 z Realem Madryt. Bez zawieszonego Neymara, ale Brazylijczyk będzie mógł wrócić już w trzeciej kolejce na mecz z Club Brugge. To efekt decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Neymar wróci wcześniej do Ligi Mistrzów

Trybunał skrócił karę dla Neymara, która początkowo wynosiła trzy mecze. Apelację w tej sprawie złożyli piłkarz i paryski klub. Brazylijski gwiazdor został zdyskwalifikowany za zachowanie, jakiego dopuścił się po meczu 1/8 finału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów z Manchesterem United (1:3). Neymar nie zagrał w tamtym spotkaniu, a na Instagramie skomentował: To hańba. Czterech ludzi, którzy nie mają pojęcia o futbolu, dowodzi, oglądając powtórkę wideo. Nie było karnego. Jak można zagrać ręką, kiedy piłka uderza cię z tyłu. Pie******e się.

W ostatni weekend Neymar wrócił wreszcie do składu PSG, strzelając w meczu ze Strasbourgiem gola na wagę zwycięstwa (1:0). 

Więcej o: