Kibice Crveny Zvezdy Belgrad podjechali czołgiem pod stadion!

We wtorek wieczorem Crvena Zvezda Belgrad zmierzy się z Young Boys Berno w meczu o awans do Ligi Mistrzów. Serbscy kibice zdążyli już o sobie dać znać. Przed stadionem w Belgradzie postawili... czołg. I tym samym wywołali wielkie kontrowersje.

Przed stadionem w Belgradzie postawiono czołg T-55, który zdaniem kibiców ma nawiązywać do ich przydomku. Kibice Crveny znani są jako "Armia Północy". Ich akcja nie została jednak dobrze odebrana. bo w latach 90. Serbowie właśnie za pomocą czołgów T-55 doszczętnie zniszczyli miasto Vukovar, położone we wschodniej części Chorwacji. Tamtejsze media są oburzone.

- To obrzydliwa prowokacja. Chcą grać w Lidze Mistrzów, a świętują jedną z najgorszych zbrodni w naszej historii - czytamy w chorwackiej gazecie "Sportske novosti". Crvena Zvezda Belgrad ogłosiła na swoich mediach społecznościowych, że czołg jest jedynie atrakcją dla kibiców. 

Zidane planował rewolucję w Realu, ale niewiele z tego wyszło. Co teraz zrobi?

Zobacz wideo
 

Kto zagra w LM?

W pierwszym meczu czwartej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów Crvena Zvezda Belgrad zremisowała na wyjeździe z Young Boys Berno 2:2. W tym sezonie Szwajcarzy jeszcze nie przegrali. W ostatniej kolejce ligowej ograli Zurich 4:0 i zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Natomiast Crvena po czterech spotkaniach serbskiej ekstraklasy ma komplet punktów.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: