Wielka sensacja w Porto w el. Ligi Mistrzów! Ajax awansował po szalonym meczu [WYNIKI]

Ajax Amsterdam po emocjonującym spotkaniu pokonał PAOK Saloniki 3:2 i awansował do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Z kolei Krasnodar wyeliminował FC Porto po zwycięstwie 3:2 na stadionie rywala, przez co "Smoki" nie zagrają w LM po raz pierwszy od sezonu 2010/11!

Ajax Amsterdam - PAOK Saloniki 3:2 (5:4 w dwumeczu), awans Ajaksu

W najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym spotkaniu, Ajax Amsterdam pokonał 3:2 PAOK Saloniki po dwóch bramkach z rzutu karnego Tadicia i trafieniu Tagliafico. Gospodarze bardzo długo nie potrafili wykorzystać przewagi - przegrywali 0:1 i przy tym stanie zmarnowali rzut karny, jednak ostatecznie zdołali wyeliminować zespół z Grecji, dla którego dwa gole strzelił Biseswar. W PAOK-u z ławki rezerwowych wszedł Karol Świderski.

FC Porto - Krasnodar 2:3 (3:3), awans Krasnodaru

Pierwsze spotkanie portugalska ekipa wygrała 1:0 i była zdecydowanym faworytem do awansu. Jednak rewanż kapitalnie rozpoczęli piłkarze Krasnodara, którzy już w 3. minucie odrobili straty z pierwszego meczu. Dziesięć minut później było już 0:2, a przed przerwą prowadzenie podwyższył jeszcze Suleymanov. Wydawało się, że zespół z Portugalii może już zapomnieć o awansie, jednak po przerwie bramkę zdobył Ze Luis, a w 76. minucie kontaktowego gola strzelił Diaz. Wynik meczu nie uległ jednak już zmianie i stało się jasne, że FC Porto po raz pierwszy od sezonu 2010/2011 nie zagra w Lidze Mistrzów.

Celtic - CFR Cluj 3:4 (4:5), awans CFR Cluj

Wiele emocji dostarczyło kibicom spotkanie Celtiku z CFR Cluj. Do przerwy prowadzili goście po trafieniu Deaca. Potem jednak dwukrotnie na prowadzenie wychodził Celtic. W 80. minucie bramkę na 3:3 zdobył Omrani i gospodarze ponownie musieli rzucić się do ataku, bo w pierwszym meczu padł remis 1:1. W 7. minucie doliczonego czasu gry wynik meczu ustalił Tucudean, pieczętując awans rumuńskiego zespołu.

LASK Linz - FC Basel 3:1 (5:2), awans LASK Linz

Za sporą niespodziankę należy uznać porażkę FC Basel z austriackim LASK Linz. Już w pierwszym meczu lepsza była drużyna Linz, która wygrała 2:1 w Szwajcarii. Na własnym stadionie tuż po przerwie objęła prowadzenie po bramce Ranftla. Na dziesięć minut przed końcem wyrównał Ademi, jednak gospodarze odpowiedzieli trafieniami Goigingera i Raguza, eliminując zespół z Bazylei.

FC Kopenhaga - Crvena Zvezda 1:1, r.k. 6:7, awans Crvenej Zvezdy

O losach pojedynku między FC Kopenhagą a Crveną Zvezdą decydować musiały rzuty karne. Zarówno w Serbii, jak i Danii, padł remis 1:1. W serii "jedenastek" obydwa zespoły raziły nieskutecznością. Ostatecznie, po jedenastu seriach, lepsi okazali się piłkarze zespołu z Serbii, którzy mają szanse na drugi z rzędu awans do Ligi Mistrzów.