Niespodzianka w el. Ligi Mistrzów. PSV Eindhoven odpadło już w drugiej rundzie

PSV Eindhoven niespodziewanie odpadło już w II rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Holendrzy przegrali z FC Basel 1:2 i tym samym to wicemistrzowie Szwajcarii awansowali do kolejnej rundy eliminacji. To był mecz pięknych bramek.

Tydzień temu FC Basel przegrało 2:3, ale we wtorek wygrało 2:1 i dzięki strzeleniu większej liczby bramek na wyjeździe awansowało dalej. Już w ósmej minucie Comert popisał się kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego.

PSV odrobiło straty w 23. minucie, kiedy Bruma atomowym strzałem głową pokonał bramkarza. Portugalski skrzydłowy strzeliła gola z 15. metra.

W 68. minucie na 2:1 gola strzelił van Wolfswinkel, który pokonał bramkarza z najbliższej odległości. Wynik dwumeczu to niespodzianka, bo FC Basel rok temu nie grało w europejskich pucharach, a PSV awansowało do fazy grupowej LM.

W III rundzie (przedostatniej) zagrają także: APOEL, Celtic, Cluj,  Dinamo Zagrzeb, Ferencvaros i Olympiakos.