Piast Gliwice - BATE Borysów. Gdzie oglądać rewanżowy mecz eliminacji Ligi Mistrzów? Transmisja w otwartym kanale! TV, stream online, na żywo, 17.07

Przed tygodniem Piast Gliwice sprawił niemałą niespodziankę, remisując z BATE Borysów 1:1. Rewanżowe spotkanie I rundy eliminacji Ligi Mistrzów zostanie rozegrane 17 lipca w Gliwicach. Transmisję polsko-białoruskiego pojedynku obejrzymy w otwartym kanale!

Po losowaniu par I rundy eliminacji Ligi Mistrzów nastroje w Gliwicach mogły być nadzwyczajne. Piast trafił bowiem na BATE Borysów, które w ostatnich latach regularnie meldowało się w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Mistrz Polski nie przestraszył się jednak bardziej doświadczonego rywala i wywiózł z Borysowa bramkowy remis (1:1). Podopieczni Waldemara Fornalika wysunęli się na prowadzenie w 36. minucie po trafieniu Piotra Parzyszka. BATE odpowiedziało w 64. minucie golem Stanislava Draguna.

- Myślę, że zagraliśmy dobry mecz. W wielu fazach tego spotkania prowadziliśmy i kontrolowaliśmy grę. Można powiedzieć, że mamy za sobą pierwszą połowę, bo to dwumecz. Wynik remisowy nie jest złym wynikiem. Wynik ten stawia nas w dobrej sytuacji. Oczywiście, rezultat mógłby być lepszy, bo mieliśmy kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Cóż, zremisowaliśmy, zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie i mogę być zadowolony z postawy swojej drużyny - mówił po meczu na Białorusi Waldemar Fornalik.

Przed dzisiejszym starciem w I rundzie eliminacji obie drużyny rozegrały spotkania o stawkę. W sobotę Piast przegrał w meczu o Superpuchar Polski z Lechią Gdańsk 1:3. Tego samego dnia BATE wygrało w lidze z Tarpiedą-BiełAZ Żodzino 4:1.

Trener mistrzów Polski nie przewiduje rewolucji w wyjściowym składzie. Wszyscy piłkarze są zdrowi i gotowi do gry. Z kolei w kadrze zespołu z Borysowa zabraknie wspomnianego strzelca bramki Draguna, który przed tygodniem został ukarany czerwoną kartką.

Przewidywany skład Piasta Gliwice na mecz z BATE: Plach - Pietrowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Konczkowski, Dziczek, Hateley, Felix - Valencia - Parzyszek

Piast Gliwice - BATE Borysów, Liga Mistrzów. Gdzie oglądać mecz I rundy eliminacji? Transmisja TV, stream online, na żywo

Rewanżowe spotkanie I rundy eliminacji LM między Piastem Gliwice i BATE Borysów obejrzymy dziś w: Super Polsacie (kanał dostępny jest za darmo drogą satelitarną oraz w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T), Polsacie Sport oraz w Polsacie Sport Premium. Mecz mistrza Polski w europejskich pucharach będzie można śledzić też w Internecie, na platformach: Ipla i NC+GO. Studio rozpocznie się o godz. 19:00 (Polsat Sport, Polsat Sport Premium), a na stadion przeniesiemy się o godz. 19:50.