Piast Gliwice - BATE. Trener Białorusinów tonuje nastroje: "Odpadnięcie nie będzie końcem życia"

W środę Piast Gliwice rozegra na własnym boisku rewanżowe spotkanie I rundy eliminacji Ligi Mistrzów z BATE Borysów. Trener białoruskiego zespołu Aleksiej Baga stwierdził na konferencji prasowej, że za jego piłkarzami przemawia doświadczenie, choć zaznaczył jednocześnie, że odpadnięcie z rozgrywek "nie będzie końcem świata".
Zobacz wideo

Przed tygodniem Piast Gliwice nieźle zaprezentował się w Borysowie, remisując z miejscowym BATE 1:1. Rewanżowe spotkanie I rundy eliminacji Ligi Mistrzów zostanie rozegrane 17 lipca na Stadionie Miejskim w Gliwicach. 

Alyaksey Baga przed meczem Piast-BATE: "Odpadnięcie z europejskim pucharów nie będzie końcem życia"

Trener białoruskiego zespołu Alyaksey Baga jest przekonany o sile swojego zespołu, choć jednocześnie stara się tonować przedmeczowe nastroje: - Trudno wskazać faworyta tego pojedynku, gdyż składa się na to wiele czynników. Co prawda Piast zdołał strzelić bramkę na naszym stadionie, jednak to mój zespół jest bardziej doświadczony - powiedział Baga podczas przedmeczowej konferencji. 

 

W sobotę Piast przegrał w meczu o Superpuchar Polski z Lechią Gdańsk 1:3. BATE z kolei tego dnia wygrało swoje spotkanie ligowe z Tarpiedą-BiełAZ Żodzino 4:1. - Wiemy, że Piast przegrał mecz o Superpuchar Polski, ale nie zagrał w najmocniejszym składzie [...]. Nasze nastroje przed meczem ligowym nie były takie złe. Jednak pewna wygrana dodatkowe je poprawiła - stwierdził szkoleniowiec BATE.

- Odpadnięcie z europejskim pucharów nie będzie przecież końcem życia - dodał Baga.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.