Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Jest godzina i konkretna data meczu Piast - BATE. Historyczny moment na stadionie w Gliwicach

Piast Gliwice rozpocznie walkę o Ligę Mistrzów od pierwszej rundy eliminacji. Rywalem mistrza Polski będzie BATE Borysów. Pierwszy mecz odbędzie się na Białorusi, drugi na stadionie Piasta. Gliwicki klub potwierdził już godzinę i konkretną datę historycznego meczu.

Piast Gliwice zagra z BATE Borysów w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. To najwyżej rozstawiony rywal, na którego mógł trafić zespół Waldemara Fornalika. Pierwszy mecz odbędzie się na Białorusi, drugi w Gliwicach. Spotkanie na stadionie BATE odbędzie się 10 lipca (środa), o godz. 19. Teraz mistrzowie Polski poinformowali, że rewanż zostanie rozegrany 17 lipca (środa), o godzinie 20. Będzie to pierwszy - historyczny - mecz eliminacji Ligi Mistrzów w Gliwicach.

Piast Gliwice nie był rozstawiony w losowaniu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wśród potencjalnych rywali mistrza Polski były więc następujące drużyny: BATE Borysów (Białoruś), NK Maribor (Słowenia), Rosenborg Trondheim (Norwegia), HJK Helsinki (Finlandia), Dundalk FC (Irlandia) i New Saints FC (Walia). Ostatecznie zespół Waldemara Fornalika zmierzy się z BATE Borysów.

Zobacz wideo

Piast Gliwice zadebiutuje w eliminacjach Ligi Mistrzów

Piast Gliwice pierwszy raz w historii powalczy o Ligę Mistrzów. Wcześniej klub z Gliwic walczył w eliminacjach Ligi Europy, ale nie wygrał żadnego dwumeczu. W 2013 roku został wyeliminowany po dogrywce przez Karabach Agdam, a w 2016 roku nie poradził sobie z IFK Goeteborg. Piast Gliwice wygrał rozgrywki Lotto Ekstraklasy w sezonie 2018/2019, a na finiszu ligi wyprzedził Legię Warszawa. Drużyna Waldemara Fornalika zdobyła cztery punkty więcej od warszawskiego klubu.

Więcej o: