Dusan Tadić z Ajaksu dostał kosmiczną ofertę. 42 miliony euro za trzy lata gry!

Aż 42 miliony euro za trzyletni kontrakt dla Dusana Tadicia i na pewno więcej niż 25 mln euro dla Ajaksu Amsterdam - to propozycja chińskiego klubu Dalian Yifang. Czy jedna z gwiazd ostatniej edycji Ligi Mistrzów nie będzie dłużej grać w Europie?

W Lidze Mistrzów Dusan Tadić błysnął przede wszystkim na Santiago Bernabeu, gdzie Ajax eliminował z rozgrywek Real Madryt. W wygranym 4:1 rewanżu w 1/8 finału zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty. W całych rozgrywkach, w których Ajax dotarł do półfinału, mający 30 lat Serb strzelił sześć goli i zanotował pięć asyst.

Zobacz wideo

W Eredivisie Tadić poprowadził Ajax do mistrzostwa, w 34 kolejkach zdobywając aż 28 bramek i jeszcze dorzucając 14 asyst. W sumie w minionym sezonie rozegrał dla klubu z Amsterdamu 56 meczów, w których strzelił 38 goli i miał 24 asysty. To był zdecydowanie jego sezon.

Tadić dostał gigantyczną ofertę. 42 mln euro za trzy lata gry!

Serbskie media donoszą, że teraz Tadić dostał świetną finansowo ofertę z Chin. Dalian Yifang, 11. zespół tamtejszej ligi, podobno proponuje mu trzyletni kontrakt i 14 mln euro za każdy rok, czyli w sumie 42 mln euro. Jeśli Serb trafi do tego klubu, będzie jego najlepiej opłacanym zawodnikiem. W tej chwili dziewięć milionów euro rocznie dostaje tam znany z wielu lat gry w Napoli Marek Hamsik.

Nie wiadomo, ile pieniędzy za Tadicia Chińczycy proponują Ajaksowi, który ma Serba zakontraktowanego do końca czerwca 2022 roku. Zimą Dalian proponował 25 mln euro i była to kwota za niska.