Piast Gliwice poznał potencjalnych rywali w kolejnej fazie walki o fazę grupową europejskich pucharów!

Zwycięzca meczu Linfield FC - Rosenborg BK w przypadku awansu do II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów lub przegrany starcia Dundalk FC z Riga FC w przypadku porażki w I rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów i spadku do eliminacji Ligi Europy. Piast Gliwice poznał potencjalnych rywali w walce o fazę grupową europejskich pucharów.

Piast Gliwice nie był rozstawiony w losowaniu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wśród potencjalnych rywali mistrza Polski były więc następujące drużyny: BATE Borysów (Białoruś), NK Maribor (Słowenia), Rosenborg Trondheim (Norwegia), HJK Helsinki (Finlandia), Dundalk FC (Irlandia) i New Saints FC (Walia). Ostatecznie zespół Waldemara Fornalika zmierzy się z BATE, najtrudniejszym z potencjalnych rywali.

Zobacz wideo

Piast poznał potencjalnych rywali w II rundzie LM i LE

W środę mistrzowie Polski poznali także potencjalnych rywali w II rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów (w przypadku pokonania BATE) i Ligi Europy (w przypadku porażki z mistrzem Białorusi). W pierwszym scenariuszu zespół trenera Fornalika zagrałby ze zwycięzcą meczu Linfield FC - Rosenborg BK, a w drugim z gorszą drużyną pary Dundalk FC z Riga FC.

Pierwsze mecze I rundy kwalifikacji LM zostaną rozegrane 9 i 10 lipca, a rewanże 16 i 17 lipca. Piast najpierw zagra na wyjeździe, później w Gliwicach.

Więcej o: