Piast Gliwice poznał rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Gorzej się nie dało

Piast Gliwice zagra z BATE Borysów w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. To najwyżej rozstawiony rywal, na którego mógł trafić zespół Waldemara Fornalika. Pierwszy mecz odbędzie się na Białorusi, drugi w Gliwicach. Swoich rywali w eliminacjach Ligi Europy poznały również Legia Warszawa i Cracovia.

Piast Gliwice nie był rozstawiony w losowaniu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wśród potencjalnych rywali mistrza Polski były więc następujące drużyny: BATE Borysów (Białoruś), NK Maribor (Słowenia), Rosenborg Trondheim (Norwegia), HJK Helsinki (Finlandia), Dundalk FC (Irlandia) i New Saints FC (Walia). Ostatecznie zespół Waldemara Fornalika zmierzy się z BATE Borysów. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 9 i 10 lipca, a rewanże 16 i 17 lipca. Piast najpierw zagra na wyjeździe, później w Gliwicach.

Zobacz wideo

BATE to aktualny mistrz Białorusi i pięciokrotny uczestnik Ligi Mistrzów. Od 2008 roku zespół Borysowa zagrał pięć razy w fazie grupowej Ligi Mistrzów oraz czterokrotnie awansował do fazy grupowej Ligi Europy.

Piast Gliwice zadebiutuje w eliminacjach Ligi Mistrzów

Piast Gliwice pierwszy raz w historii powalczy o Ligę Mistrzów. Wcześniej klub z Gliwic walczył w eliminacjach Ligi Europy, ale nie wygrał żadnego dwumeczu. W 2013 roku został wyeliminowany po dogrywce przez Karabach Agdam, a w 2016 roku nie poradził sobie z IFK Goeteborg.

Piast Gliwice wygrał rozgrywki Lotto Ekstraklasy w sezonie 2028/2019, a na finiszu ligi wyprzedził Legię Warszawa. Drużyna Waldemara Fornalika zdobyła cztery punkty więcej od warszawskiego klubu. We wtorek swoich rywali w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy poznały również Legia Warszawa i Cracovia. 

Więcej o: