UEFA podała potencjalnych rywali Piasta Gliwice w el. Ligi Mistrzów! Sześć możliwości

UEFA podzieliła drużyny grające w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów na trzy grupy. Piast Gliwice znalazł się w trzeciej grupie i może trafić na jeden z sześciu zespołów, w tym np. BATE Borysów.

Piast Gliwice zdobył w maju swoje pierwsze mistrzostwo Polski, dzięki czemu po raz pierwszy w historii wystartuje w eliminacjach Ligi Mistrzów. Mistrzowie będą nierozstawieni już w pierwszej rundzie (ze względu na niski współczynnik UEFA), przez co trafią na teoretycznie mocniejszego rywala. UEFA podzieliła 36 drużyn na trzy grupy po 12 drużyn i już teraz wiemy, że ekipa Waldemara Fornalika może trafić na BATE Borysów (Białoruś), Maribor (Słowenia), Rosenborg (Norwegia), HJK (Finlandia), Dundalk (Irlandia) lub The News Saints (Walia).

Zobacz wideo

Piast Gliwice, Legia Warszawa i Cracovia poznają swoich rywali

Losowanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędzie się w siedzibie UEFA w Nyonie we wtorek o 12. O 13 rozlosowane zostaną pary pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Europy - swoich rywali poznają Legia Warszawa oraz Cracovia. Lechia Gdańsk jako zdobywca Pucharu Polski rozpocznie rozgrywki od drugiej rundy. Mecze I rundy el. LM zostaną rozegrane 9 i 10 oraz 16 i 17 lipca.

Więcej o: