Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polscy kibice Liverpoolu poruszyli świat sportu. Niezwykła akcja, która przerosła najśmielsze oczekiwania

Polscy kibice Liverpoolu zbierają pieniądze dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych św. Ludwiki w Krakowie. Ich akcja poruszyła serca ludzi sportu i kibiców różnych klubów. Ale nie tylko z Polski! Akcją są zachwyceni również Anglicy.

Na początku chcieli zebrać 500 złotych, ale akcja charytatywna o nazwie - "Nigdy nie będziecie iść samotnie" - przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Polscy kibice Liverpoolu zebrali już ponad 35 tysięcy złotych i teraz marzą o zebraniu 50 tysięcy.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

- Jesteśmy kibicami Liverpoolu i jako, że finał Ligi Mistrzów wypada w Dzień Dziecka, chcieliśmy pokazać, że słowa hymnu "Nigdy nie będziesz szedł sam" są aktualne. Dlatego całą kwotę przekażemy na dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych św. Ludwiki w Krakowie. Obecny sezon Ligi Mistrzów jest wyjątkowy. Liverpool, po jednym z najbardziej emocjonujących dwumeczów w historii tej dyscypliny awansował do finału, gdzie zmierzy się z drugą angielską drużyną - Tottenhamem. Słowa hymnu naszej drużyny brzmią: "You'll Never Walk Alone" (Nigdy nie będziesz szedł sam) i my, polscy kibice Liverpoolu chcemy pokazać, że nie są to puste słowa. Dlatego z darowizn będą cieszyć się pensjonariusze placówek opiekuńczo-wychowawczych św. Ludwiki w Krakowie. Wierzymy, że niezależnie od zebranej kwoty, kilku młodych ludzi dzięki nam się uśmiechnie - piszą polscy kibice Liverpoolu na portalu zrzutka.pl.

Zbiórka została oficjalnie zweryfikowana i wspierają ją nie tylko kibice Liverpoolu, ale też innych klubów. Do akcji włączyli się też sportowcy, którzy przekazują swoje koszulki na licytację. Wśród nich jest m.in. Piotr Zieliński czy Jerzy Dudek. Inicjatywą Polaków zachwyceni są w Anglii. Portal thekopite.co.uk dokładnie opisał akcję kibiców Liverpoolu.

Angielskie media o akcji polskich kibiców LiverpooluAngielskie media o akcji polskich kibiców Liverpoolu Screen

Oficjalną zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych św. Ludwiki w Krakowie znajdziecie TUTAJ

Wielki finał Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem i Tottenhamem odbędzie się 01.06 o godz. 21. Relacja z meczu na Wanda Metropolitano w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.