Kiedy polskie drużyny zagrają w kwalifikacjach europejskich pucharów? Terminarz I i II rundy [Piast, Legia, Lechia, Cracovia]

W kwalifikacjach do europejskich pucharów zobaczymy cztery polskie drużyny: Piasta Gliwice (Liga Mistrzów) oraz Legię Warszawa, Lechię Gdańsk i Cracovię (Liga Europy). Mistrz Polski będzie w losowaniu I rundy nierozstawiony, dlatego już na początku przygody z LM może trafić na niezwykle trudnych przeciwników.
Zobacz wideo

Mistrz Polski w sezonie 2018/2019 – Piast Gliwice – rozpocznie kwalifikacje do Ligi Mistrzów od I rundy. Drużyna Waldemara Fornalika rozegra dwumecz 9 lub 10 lipca oraz 16 lub 17 lipca. Co ważne, w podczas losowania drużyna Waldemara Fornalika nie będzie rozstawiona. Oznacza to, że „Piastunki” już na początku przygody z Ligą Mistrzów mogą spotkać się z takimi klubami jak: Celtic, BATE Borysów, Crvena Zvezda, Rosenborg Trondheim czy NK Maribor. Piast pozna swojego rywala już 18 czerwca.

Kiedy polskie drużyny zagrają w kwalifikacjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy? Terminarz meczów Piasta, Legii, Lechii i Cracovii

Legia Warszawa, która musiała oddać tytuł mistrzowski Piastowi, przystąpi latem do I rundy eliminacji Ligi Europy. Na trzech pierwszych etapach rywalizacji o fazę grupową, „Legioniści” będą rozstawieni. Od tego samego punktu bój o LE rozpocznie Cracovia, jednak „Pasy” mogą liczyć na teoretycznie słabszych rywali jedynie w I rundzie.

Jeśli Legia i Cracovia poradzą sobie w pierwszym dwumeczu, w drugiej rundzie eliminacji LE dołączy do nich zdobywca Pucharu Polski – Lechia Gdańsk. Losowanie par I i II rundy zaplanowano 18 i 19 czerwca. Mecze I rundy odbędą się 11 i 18 lipca, a terminy spotkań w II rundzie to: 25 lipca i 1 sierpnia. 

Wśród klubów, na jakie mogą trafić Legia i Cracovia są m.in.: FC Levadia Tallin, Debreczyn VSC, Hibernians FC, KR Reykjavik czy Shamrock Rovers FC czy FC Inter Turku. Lista wciąż nie jest pełna, bowiem w części europejskich lig sezon jeszcze się nie skończył. 

Więcej o: