Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jeremy Corbyn: Theresa May powinna wziąć rady od Kloppa, jak uzyskać dobry wynik

- Być może premier powinna wziąć rady od Juergena Kloppa - powiedział Jeremy Corbyn, przewodniczący Partii Pracy, w trakcie dyskusji w brytyjskim parlamencie.
Zobacz wideo

We wtorek Liverpool dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe. Mimo porażki w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów z Barceloną aż 0:3 w rewanżu zdołał wygrać 4:0 i awansował do finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się 2 czerwca z Tottenhamem Hotspur w Madrycie. Przykład ekipy Juergena Kloppa wykorzystał w trakcie dyskusji w brytyjskim parlamencie Jeremy Corbyn, przewodniczący opozycyjnej Partii Pracy.

- Biorąc pod uwagę wspaniały występ Liverpoolu, być może premier powinna wziąć rady od Juergena Kloppa, by uzyskać dobry wynik w Europie - żartował Corbyn, odnosząc się do brexitu. Premier Theresa May odpowiedziała: Zwycięstwo Liverpoolu pokazuje, że nawet gdy wszyscy mówią, że jest już po wszystkim, że twoi europejscy rywale cię pokonali, zegar tyka i pora się poddać, to i tak możesz odnieść sukces, jeśli wszyscy będą razem.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest odłożone do końca października. Brytyjczycy muszą zorganizować wybory do Parlamentu Europejskiego, choć istnieje możliwość, że wybrani politycy nie zdążą nawet wejść do europarlamentu, jeśli partie May i Corbyn dogadają się w sprawie umowy brexitowej.