Zawodnik Barcelony dostał notę 0. "Podpisał na siebie wyrok śmierci"

Kataloński Sport bardzo surowo ocenił piłkarzy Barcelony po porażce z Liverpoolem (0:4). Ivanovi Rakiticiowi i Philippe Coutinho przyznał notę 0, pisząc o tym drugim, że "stanowił zagrożenie dla własnego zespołu". AS dodał, że Brazylijczyk "podpisał na siebie wyrok śmierci".
Zobacz wideo

FC Barcelona zaprezentowała się fatalnie i zmarnowała przewagę 3:0, jaką wypracowała w pierwszym meczu. Bolesna porażka 0:4 przekreśliła ich marzenia o awansie do finału Ligi Mistrzów. - Największe pośmiewisko w historii - napisał Sport na okładce. Najsurowiej zostali ocenieni Ivan Rakitić i Philippe Coutinho.

Coutinho stanowił zagrożenie dla Barcelony

Brazylijczyk został oceniony jako "niedołężny, w defensywie sprawiający problemy własnemu zespołowi". Madrycki AS skrytykował go jeszcze bardziej: - Podpisał na siebie wyrok śmierci jako piłkarz Barcelony. Nie zasługuje na noszenie tej koszulki - czytamy. AS dodał, że jego gra była niegodna półfinału Ligi Mistrzów i że Coutinho "ma talent, ale nie ma charakteru do przewodzenia wielkiemu zespołowi". Brazylijczyk został wygwizdany przez kibiców już w trakcie pierwszego spotkania, gdy schodził z boiska - nie spełnia oczekiwań, mimo że kosztował aż 150 milionów euro.

Sport ostro skrytykował również występ Ivana Rakiticia, który dobrze rozpoczął spotkanie, ale "z biegiem czasu zaczął zostawiać dziury w środku pola, które wykorzystał Liverpool". Najwyższe oceny - 5 - dostali Arturo Vidal i Lionel Messi, który "robił co mógł i nie zasłużył na to, co się stało". W ankiecie na stronie internetowej gazety aż 58 procent czytelników uznało, że najbardziej odpowiedzialny za katastrofalny wynik jest trener Ernesto Valverde. 32 procent wskazało na piłkarzy, sześć na pracę wykonaną przez Juergena Kloppa, a cztery na władze klubu.

Więcej o: