Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jose Mourinho wskazał bohatera Liverpoolu. "Ta remontada ma jedno imię"

Jose Mourinho nie ma wątpliwości, kto był bohaterem Liverpoolu w starciu z Barceloną. - Ta remontada ma jedno imię, Juergena Kloppa - ocenił Jose Mourinho.
Zobacz wideo

- W tym meczu nie chodziło o taktykę czy filozofię, ale o duszę i nastawienie, jakie Klopp stworzył w tej grupie piłkarzy. Liverpool mógł zakończyć fantastyczny sezon bez żadnego trofeum, a teraz jest o jeden mecz od wygrania Ligi Mistrzów. Juergen zasługuje na to - ocenił Jose Mourinho. I dodał: - Praca jaką wykonują w Liverpoolu jest fantastyczna. Wszystko kręci się wokół Kloppa. To odzwierciedlenie jego osobowości: nigdy się nie poddają, zawsze walczą, każdy piłkarz daje z siebie wszystko.

Mourinho zachwala Kloppa

Mourinho pochwalił Kloppa również za to, że nie szukał wymówek jeszcze przed meczem, gdy stracił dwóch kluczowych piłkarzy: Mohameda Salaha i Roberto Firmino. - Nie płacze, gdy straci zawodnika lub gra 50, 60 meczów w sezonie. Trenerzy w innych ligach mówią, że piłkarze grają za dużo meczów. Powtarzam, to on on jest odpowiedzialny za ten sukces ze względu na fantastyczną osobowość i mentalność. Jego piłkarze cały czas wierzyli w ten sukces.

Co ciekawe, po pierwszym meczu - gdy Liverpool przegrał z Barceloną 0:3 - Mourinho przyznał, że patrzy z zazdrością na to, jak Klopp cieszy się zaufaniem władz Liverpoolu mimo braku trofeów. - W trzy i pół roku nie wygrał niczego, a mimo to nadal ma zaufanie władz klubu i ich pełne poparcie - stwierdził Portugalczyk.