Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Matthijs de Ligt blisko nowego klubu! Kapitan Ajaksu ma kosztować 65-70 mln euro

Matthijs de Ligt przejdzie z Ajaksu do FC Barcelony - poinformował Oriol Domenech z Radia Katalonia. Kapitan wicemistrzów Holandii ma kosztować 65-70 mln euro.
Zobacz wideo

Barcelona i Ajax mają oficjalnie ogłosić wielki transfer po półfinałach Ligi Mistrzów, które zakończą się 8 maja. W pierwszym spotkaniu Ajax pokonał na wyjeździe Tottenham Hotspur 1:0 i jest bliżej awansu do finału. Co ciekawe, w decydującym meczu może zmierzyć się z Barceloną, o ile ta wyeliminuje Liverpool. 

De Ligt i de Jong z Ajaksu do Barcelony

Matthijs de Ligt podąży do Barcelony razem z Frenkie de Jongem, którego przenosiny oficjalnie potwierdzono: będzie kosztował 75 mln, a kolejne 11 mln może zostać wypłacone w bonusach. De Ligt ostatnio powiedział, że nie podejrzewa, by kosztował więcej niż jego kolega z zespołu i najnowsze doniesienia potwierdzają te informacje. Wcześniej de Ligtem interesowały się takie kluby jak PSG i Bayern Monachium. 19-latek należy do najzdolniejszych obrońców młodego pokolenia, w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Juventusem (2:1 w rewanżu, 1:1 w pierwszym meczu) strzelił decydującego gola o awansie.

Więcej o: