Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazda Tottenhamu krytycznie o grze zespołu. "Nikt nie chciałby tak zagrać"

- Przez pierwsze 20 minut tylko patrzyliśmy na piłkę, a w meczu z takim zespołem jak Ajax, to nie ma prawa się wydarzyć - powiedział po meczu z Ajaksem pomocnik Tottenhamu, Christian Eriksen.
Zobacz wideo

We wtorek Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe Tottenham 1:0 w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów. Jedynego gola dla wicemistrzów Holandii w 15. minucie strzelił Donny van de Beek. Po spotkaniu, w rozmowie z angielskimi dziennikarzami, bardzo niezadowolony był pomocnik gospodarzy, Christian Eriksen.

- Jesteśmy bardzo niezadowoleni, bo nie zagraliśmy tak, jak potrafimy. Przez pierwsze 20 minut tylko patrzyliśmy na piłkę, a w meczu z takim zespołem jak Ajax, to nie ma prawa się wydarzyć. Sami spowodowaliśmy, że wyglądali lepiej od nas. Sprawiliśmy, że mogli grać tak, jak najbardziej lubią i daliśmy im poczuć, że mogą coś tu ugrać - powiedział Duńczyk.

- Nikt nie chciałby zagrać tak, jak zrobiliśmy to w pierwszej połowie. Po przerwie byliśmy dużo lepsi. Zmiana ustawienia spowodowała, że mieliśmy więcej możliwości do zakładania pressingu i atakowania. Mieliśmy też jednak trochę szczęścia, bo uratował nas słupek. W rewanżu musimy zagrać zdecydowanie lepiej. Wierzę, że możemy jeszcze odwrócić losy rywalizacji - zakończył.

Rewanż Ajax - Tottenham już we wtorek o godz. 21.00.