Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Ajaksu odpowiada na zaczepki szkoleniowca Tottenhamu. "My dostajemy 10 milionów, a oni 200"

Trener Ajaksu Amsterdam, Erik ten Hag, odpowiedział na zaczepki Mauricio Pochettino. Szkoleniowiec Tottenhamu uważał, że to niesprawiedliwe, że holenderski związek zmienił terminarz Eredivisie, aby piłkarze Ajaksu mieli więcej czasu na odpoczynek.
Zobacz wideo

Mauricio Pochettino przed meczem półfinałowym Ligi Mistrzów podkreślał, że jego zespół miał znacznie mniej czasu na przygotowanie się do spotkania, gdyż holenderski związek zmienił terminarz Eredivisie, aby piłkarze Ajaksu mogli skupić się w pełni na rywalizacji z Tottenhamem. Argentyńczyk dodał jednak, że uważałby tak, nawet gdyby to jego zespół miał taką przewagę. - To nie jest narzekanie, takie są fakty. Gdybym był w odwrotnej sytuacji i miał cały tydzień na przygotowania do tego pojedynku, to pomyślałbym, że to niesprawiedliwe dla nich - powiedział Pochettino.

Na jego słowa odpowiedział trener Ajaksu Amsterdam, który zwrócił uwagę na różnicę w pieniądzach, które otrzymują obydwa kluby z tytułu praw telewizyjnych. - My gramy w Eredivisie, gdzie dostajemy 10 milionów euro z tytułu praw telewizyjnych. Oni grają w Premier League i otrzymują 200 milionów. Czy to jest cały czas niesprawiedliwe dla nich czy dla nas? Wszyscy spotykają się z innymi okolicznościami, z którymi trzeba sobie radzić - zaznaczył Erik ten Hag

Początek meczu we wtorek o 21:00. Relacja na Sport.pl.

Tottenham dokonał niemożliwego. Historyczny sukces osiągnięty na przekór logice

Chociaż awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów zespół Mauricio Pochettino wyszarpał na pięć minut przed końcem ostatniego meczu w grupie, a w ostatnich spotkaniach musiał radzić sobie bez największych gwiazd, to i tak w tym sezonie osiągnął historyczny rezultat. We wtorek Tottenham zagra z Ajaksem w półfinale Ligi Mistrzów.