Bohater Ajaksu Matthijs de Ligt przechodzi do giganta! Ma kosztować ok. 80 mln euro

Jak informuje "Bein Sports", Matthijs de Ligt finalizuje podpisanie kontraktu z FC Barceloną. Młody obrońca Ajaksu Amsterdam miałby dołączyć do "Dumy Katalonii" już na początku letniego okienka transferowego. Bohater Ajaksu - strzelił decydującego gola z Juventusem (2:1) w ćwierćfinale Ligi Mistrzów - ma kosztować ok. 80 mln euro.
Zobacz wideo

Jak informuje "Bein Sports", trwa finalizowanie kontraktu Matthijsa de Ligta z FC Barceloną. Obrońca holenderskiego Ajaksu Amsterdam miałby dołączyć do "Dumy Katalonii" już na początku letniego okienka transferowym. Wcześniej informację o planowanym transferze podawał m.in. Oriol Domenech, który jako pierwszy informował, że Frenkie de Jong podpisze kontrakt z obecnym mistrzem Hiszpanii - pomocnik będzie kosztował Barcelonę 75 mln euro (kolejne 11 mln może zostać wypłacone w formie bonusów).

De Ligt to w tej chwili jeden z najbardziej pożądanych przez czołowe europejskie kluby zawodników piłkarzy młodego pokolenia. Chęć jego zatrudnienia zgłaszało już Paris Saint-Germain i Bayern Monachium, ale faworytem w wyścigu po stopera pozostaje Barcelona. Wpływ ma na to fakt, że latem na Camp Nou trafi Frenkie de Jong, kolega de Ligta, oraz bardzo relacje pomiędzy klubami (sam Ajax preferowałby sprzedaż swojej gwiazdy właśnie Katalończykom).

Kibice Barcelony oklaskiwali gola... Ajaksu. Niecodzienna historia na Camp Nou

Jeśli de Ligt nie był do tej pory przekonany, czy Barcelona to dobry wybór, kibice Blaugrany z pewnością dali mu powód, by wybrał właśnie ich klub. Chodzi o zachowanie fanów, którzy w 70. minucie meczu "Dumy Katalonii" z Manchesterem United zareagowali wrzawą. Nie miało to związku z wydarzeniami na boisku, a z golem strzelonym właśnie przez de Ligta w meczu Ajaksu z Juventusem.

Więcej o: