Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nie ma żadnych wątpliwości! Decydujący gol dla Tottenhamu padł po zagraniu piłki ręką [WIDEO]

W 73. minucie padła bramka na 4:3 dla Tottenhamu, premiująca ich awansem do półfinału Ligi Mistrzów. Sędzia musiał skorzystać z VAR-u, aby upewnić się, czy piłka nie została zagrana ręką przez Fernando Llorente. Po analizie wideo, główny arbiter gola uznał.
Zobacz wideo

Była 73. minuta meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki wyskoczył Fernando Llorente. Ta trafiła go najpierw w rękę, potem po odbiciu od uda, wpadła do bramki Edersona. Do sędziego natychmiast z pretensjami podbiegli zawodnicy Manchesteru City, którzy sygnalizowali, że gol został zdobyty w nieprawidłowy sposób.

Główny arbiter spotkania, Cuneyt Cakir, pobiegł obejrzeć całą sytuację na monitorze. Gola uznał, choć zagranie piłki ręką było ewidentne. Po meczu pojawiły się głosy, że sędzia podjąłby inną decyzję, gdyby mógł zobaczyć nagranie zdarzenia z kilku kamer. Choćby z kamery umieszczonej za bramką Edersona.

Ostatecznie ta bramka zdecydowała o losach awansu Tottenhamu do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie drużyna Mauricio Pochettino zmierzy się z Ajaxem Amsterdam, który we wtorek wyeliminował Juventus. Pierwszy mecz odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 1 maja, rewanż tydzień później.