Ajax wyrównał niesamowity rekord. Świetna statystyka

155 goli - tyle goli Ajax strzelił już w tym sezonie. Dzięki dwóm bramkom zdobytym we wtorkowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Juventusem (2:1) drużyna Erika ten Haga wyrównała klubowy rekord.
Zobacz wideo

Donny van de Beek w 34. i Matthijs de Ligt w 67. minucie zapewnili Ajaksowi sensacyjne zwycięstwo z Juventusem, które dało holenderskiemu klubowi awans do półfinału Ligi Mistrzów. To jednak nie jedyne osiągnięcie, jakiego młody zespół prowadzony przez Erika ten Haga dokonał we wtorkowy wieczór.

Wspomniane bramki były kolejno 154. i 155. golem Ajaksu w tym sezonie. To natomiast oznacza, że obecny zespół wyrównał klubowy rekord, ustanowiony w sezonie 2009/10. Rekord, który na pewno zostanie pobity, bo drużyna z Amsterdamu w tym sezonie rozegra jeszcze przynajmniej siedem spotkań (jeśli awansuje do finału LM, meczów będzie osiem). Trudno więc sądzić, że zawodnicy holenderskiego zespołu nie strzelą już żadnego gola do końca rozgrywek.

Na 155 zdobytych bramek złożyło się 106 ligowych, 17 pucharowych i 32 strzelone w Lidze Mistrzów. Najwięcej goli dla Ajaksu strzelił Dusan Tadić, który w tej chwili ma na koncie 32 bramki. W samej Lidze Mistrzów Serb wpisał się na listę strzelców sześciokrotnie, dzięki czemu w tej chwili zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek, tuż za Robertem Lewandowski (8 goli) i Leo Messim (10).

Więcej o: