Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoskie media: Wojciech Szczęsny dokonał prawdziwego cudu. Może zaważyć na awansie

Wojciech Szczęsny dostał znakomite oceny od włoskich mediów za swój występ w ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów Ajax - Juventus (1:1). - Dokonał prawdziwego cudu i obronił strzał, który może zaważyć na losach tej rywalizacji - czytamy.
Zobacz wideo

Wojciech Szczęsny dostał ocenę 7 (skala 1-10) od "Corriere della Sera". Włoski dziennik wyróżnił jego paradę po strzale Lasse Schone oraz "znakomity lot" przy obronie strzału Hakima Ziyecha. - Nie zdołał obronić uderzenia Davida Neresa, ale potem uratował wynik - napisano. Siódemka to najwyższa ocena w Juventusie, taką samą dostali tylko Daniele Rugani oraz Cristiano Ronaldo. "La Gazzetta dello Sport" napisała za to o "solidnym" Szczęsnym, który uratował zespół już przy stanie 0:0.

Wojciech Szczęsny "dokonał prawdziwego cudu"

Od Mediasetu Szczęsny dostał ocenę 6,5; wyższą (7) dostał jedynie Cristiano Ronaldo, strzelec gola dla Juventusu. Taką samą notę Polak dostał od włoskiego portalu Virgilio. - Miał przynajmniej kilka parad. Zapewniał bezpieczeństwo, choć przy golu mógł nieco się spóźnić - uzasadniono. Od Calciomercato Szczęsny dostał 6, podobnie jak i większość kolegów. OA Sport za najlepszych piłkarzy Juventusu uznało Ronaldo i Szczęsnego (po 7). - Dokonał prawdziwego cudu broniąc strzał Ziyecha. Nie mógł nic zrobić przy golu Neresa. W końcówce obronił strzał Ekkelenkampa, który może zaważyć na losach tej rywalizacji - czytamy. Rewanż w Turynie we wtorek 16 kwietnia o 21:00. Zwycięzca tej pary zagra w półfinale ze zwycięzcą starcia Tottenham - Manchester City (1:0).

Więcej o: