Niko Kovac wskazał przewagę Liverpoolu nad Bayernem

- Musimy usiąść i zastanowić się nad naszą najbliższą przyszłością. Nie możemy się jednak okłamywać. Nie jest przypadkiem, że trzy kluby niemieckie zostały wyeliminowane w pucharach przez zespoły z Anglii - powiedział trener Bayernu Monachium, Niko Kovac.
Zobacz wideo

Bayern Monachium znów nie wygra Ligi Mistrzów. Najlepsza drużyna Niemiec w sezonie 2018/19 nie przeszła nawet pierwszej fazy pucharowej. Na przeszkodzie stanął Liverpool. Po bezbramkowym remisie na Anfield Road, w środę zespół Juergena Kloppa wygrał w Monachium 3:1.

Na piątkowej konferencji prasowej, która poprzedzała niedzielny, ligowy mecz z Mainz, przewagę Liverpoolu nad swoim zespołem wskazał trener Bayernu, Niko Kovac. - Pieniądze nie zawsze mają znaczenie, ale zwróćcie uwagę, że Klopp w ostatnich czterech latach wydał na transfery 500 mln euro - powiedział Chorwat.

- Takimi funduszami nie dysponujemy nawet my, chociaż jesteśmy największym klubem w Niemczech. To duża przewaga. Musimy usiąść i zastanowić się nad naszą najbliższą przyszłością. Nie możemy się jednak okłamywać. Nie jest przypadkiem, że trzy kluby niemieckie zostały wyeliminowane w pucharach przez zespoły z Anglii. Faktem jest, że najlepsi piłkarze zdecydowanie bardziej wolą iść do Premier League niż do Bundesligi - zakończył Kovac.

Bayern walczyć będzie teraz o kolejne triumfy w Pucharze Niemiec oraz Bundeslidze. Po jej 25 kolejkach zespół Kovaca ma tyle samo punktów co Borussia Dortmund.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.