Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Hiszpańskie media pastwią się nad Realem Madryt. "Tutaj spoczywa drużyna"

"Tutaj spoczywa drużyna, która przeszła do historii. Upokarzający koniec niepowtarzalnego cyklu". Taki napis na okładce umieścił dziennik "Marca" po kompromitującej porażce Realu Madryt z Ajaksem Amsterdam 1:4.
Zobacz wideo

Real Madryt wygrał w Amsterdamie 2:1, ale w rewanżu został upokorzony przez Ajax Amsterdam. Zespół Erika ten Haga wygrał na Bernabeu 4:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Real pożegnał się z rozgrywkami już w 1/8 finału. - Tutaj spoczywa drużyna, która przeszła do historii. Upokarzający koniec niepowtarzalnego cyklu - napisał na okładce madrycki dziennik "Marca". - Ajax strącił Realowi koronę. Piłkarze z Amsterdamu zniszczyli podopiecznych Santiago Solariego w tę czarną noc - kontynuowali dziennikarze.

To nie koniec ostrych tekstów w hiszpańskich mediach. - Sezon do śmieci - napisał "El Pais". - Cztery miesiące żałoby - dodał "AS". A "Mundo Deportivo" zauważyło, że zespół Santiago Solariego przegrał w tym sezonie już wszystko. - Jak można nie nazwać klęską sezonu Realu Madryt w momencie, gdy zespół 5 marca nie gra o nic? - pytają retorycznie hiszpańscy dziennikarze.

Real Madryt zajmuje trzecie miejsce w tabeli La Liga. Po 26 meczach do prowadzącej Barcelony traci 12 punktów. Do drugiego Atletico Madryt pięć. Z Ligą Mistrzów zespół Solariego pożegnał się piątego marca. Z Pucharu Króla 27. lutego.

Na koniec cytat z dziennika "AS": Real w żałosny sposób kończy sezon. Była to kompletna katastrofa.