Liga Mistrzów. Buffon: "To wyglądało na bardzo łatwe zwycięstwo"

Gianluigi Buffon powiedział po zwycięstwie PSG nad Manchesterem United 2:0, że jego drużyna zrobiła wszystko, co było w ich mocy, a dzięki temu sama wygrana "wydawała się być bardzo łatwa".

Video pochodzi z serwisu VOD

PSG wygrało na wyjeździe w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W 53. minucie Angel di Maria popisał się kapitalną wrzutką z rzutu rożnego, a Presnel Kimpembe znakomicie odnalazł się w polu karnym i strzelił pierwszego gola. Po siedmiu minutach było już dwa zero, a kolejną znakomitą asystą popisał się Angel di Maria, który dostał dobre podanie i wyłożył piłkę do Kyliana Mbappe

Po meczu na łamach Sky Sports Italia wywiadu udzielił Gianluigi Buffon. - Wydaje się, że to było łatwe zwycięstwo, bo zrobiliśmy wszystko co mogliśmy w tych 90 minutach. W tym meczu podstawą była jedność. Podjęliśmy pewne ryzyko, ale pozwolili nam wyjść spod presji i przerwać ich naciski - powiedział bramkarz PSG. - W tak wyrównanym pojedynku, jest to warte bardzo wiele.

Przy okazji meczu z Manchesterem United Buffon został zapytany o swoją przyszłość we Francji i możliwość przedłużenia kontraktu z PSG. - Żeby być szczerym, nie myślę obecnie o kontrakcie. Chcę tylko cieszyć się piłką, być przydatnym klubowi i partnerom, na boisku jak i poza nim, jeśli będzie taka potrzeba - powiedział 41-letni włoski bramkarz.- Nie było dla mnie problemem negocjować kontrakt, gdy miałem 30 lat, nie mówiąc już, gdy mam 41 lat.

Buffon ma w pamięci przegrany finał Ligi Mistrzów na Old Trafford. W 2003 roku, gdy grał w barwach Juventusu, odniósł porażkę po rzutach karnych z Milanem, a Włoch zachował czyste konto. - To pomogło. Technicznie, w tamtym finale też zachowałem czyste konto. Ale mając na uwadze, ilu zawodników nam we wtorek brakowało, a ilu innych nie jest w optymalnej formie, wspaniale było tutaj wygrać - dodał Buffon.