UEFA podjęła decyzję o uczczeniu pamięci Emiliano Sali

Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostaną poprzedzone minutą ciszy, aby uczcić pamięć Emiliano Sali - taką decyzję podjęła UEFA w związku z tragiczną śmiercią argentyńskiego piłkarza.
Zobacz wideo

Video pochodzi z serwisu VOD

UEFA podjęła, że wszystkie mecze Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, które odbędą się w tym tygodniu, zostaną poprzedzone minutą ciszy. W ten sposób federacja chce uczcić pamięć tragicznie zmarłego Emiliano Sali, które ciało znaleziono w poprzednim tygodniu we wraku samolotu, spoczywającym na dnie kanału La Manche.

Sala leciał z Nantes do Cardiff. Argentyński piłkarz miał zacząć nową przygodę w Premier League po tym, jak Cardiff City kupiło go z Nantes za 17 milionów euro. Nie zdążył. Samolot Piper PA-46 rozbił się nad kanałem La Manche. Telewizja Sky Sports poinformowała, że wrak samolotu został odnaleziony na dnie kanału przez jeden ze statków z floty ratunkowej. Rodzina piłkarza została poinformowana o odnalezieniu wraku.

Ciało Emiliano Sali zidentyfikowano na podstawie badania odcisków palców. Przeprowadzona w angielskim mieście Dorset sekcja zwłok wykazała, że zawodnik zmarł w wyniku urazów głowy i tułowia - donosi angielski "The Sun".

Więcej o:
Copyright © Agora SA