Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski wysłał wiadomość do Thierry'ego Henry'ego. Polak wyprzedził go w klasyfikacji najlepszych strzelców LM

- Dziękuję za inspirację do spełniania marzeń - napisał Robert Lewandowski na Twitterze, kierując swoje słowa do Thierry'ego Henry'ego. We wtorek Polak wyprzedził legendarnego Francuza w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów.

Gole w 36. i 51. minucie sprawiły, że Lewandowski wyprzedził francuskiego napastnika w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów. Polak na swoim koncie ma już bowiem 51 bramek (Henry dwie mniej). Na taki dorobek zapracował w 77 występach. Szybciej tej sztuki dokonali jedynie Ruud van Nistelrooy (62 mecze) i Lionel Messi (66 meczów)

Robert Lewandowski podziękował Thierry'emu Henry'emu

- To dla mnie wspaniały dzień. Dziękuję mojemu piłkarskiemu idolowi, Thierry'emu Henry'emu, który zainspirował mnie do walki o spełnianie marzeń - napisał Lewandowski na Twitterze tuż po wtorkowym meczu.

Lewandowski w przeszłości przyznawał, że francuska legenda, to dla niego wzór i idol. - Zawsze próbowałem go naśladować. Jego technika i elegancja w grze robiły na mnie wielkie wrażenie - mówił niegdyś w rozmowie z farncuską telewizją "TF1"