Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Trener Juventusu wskazał faworyta rozgrywek

- Barcelona jest faworytem do wygrania Ligi Mistrzów - stwierdził trener Juventusu Massimiliano Allegri.

Głównymi faworytami bukmacherów są Manchester City, FC Barcelona oraz prowadzony przez Allegriego Juventus. "Stara Dama" nie zdobyła jednak najważniejszego trofeum klubowego od sezonu 1995/96, a od tego czasu przegrała cztery finały tych rozgrywek. Po sprowadzeniu Cristiano Ronaldo Juventus wyrósł na jednego z głównych faworytów rozgrywek, ale Massimiliano Allegri stawia swój klub dopiero w drugim szeregu.

Allegri: Barcelona faworytem Ligi Mistrzów

- Moim zdaniem Barcelona jest faworytem Ligi Mistrzów. Za nią są inne zespoły, w tym my, które myślą o triumfie. Rok temu moim faworytem był Real Madryt, teraz jest to Barcelona. Mam nadzieję, że w tym roku się mylę - stwierdził Allegri.

- Real Madryt i Bayern Monachium, czyli ekipy regularnie znajdujące się wśród faworytów, spisują się bardzo słabo w swoich ligach, ale Allegri nie przekreśla ich szans. - Liga Mistrzów jest inna. Real Madryt może mieć 15 punktów straty do Barcelony, ale i tak może mieć szansę awansu do kolejnej rundy. Ich forma nie ma znaczenia - uważa trener Juventusu.

Więcej o: