Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Kibole Ajaksu zaatakowali budynek klubowy AEK. Niepotwierdzone informacje: pomagali im kibice z Polski

Grupa ponad 200 chuliganów, kibicujących Ajaksowi, zaatakowała budynek klubowy AEK, z którym holenderski klub zmierzy się w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Według niepotwierdzonych informacji wśród kiboli znajdowało się siedem osób z Polski.

O zdarzeniu poinformowały holenderskie media, a także kibicowskie strony na Facebooku i Instagramie, m.in. Ultras Amsterdam. Portal "Voetbal Flitsen" napisał, że "grupa 200 kibiców Ajaksu, razem z 60 fanami Panathinaikosu [lokalny rywal AEK - red.] i 7 kibicami Cracovii [kibice krakowskiego klubu mają pakt z fanami Ajaksu - red.], zaatakowała budynek klubowy AEK Ateny. Podczas ataku w budynku przebywało ponad 150 osób".

Kibole Ajaksu zaatakowali budynek klubowy AEKKibole Ajaksu zaatakowali budynek klubowy AEK Voetbal Flitsen

W sieci pojawiło się już wideo, na którym widać kiboli rzucających race w okolicach wspomnianego budynku. Na razie nie wiadomo, jakie szkody wyrządziła grupa chuliganów. Nie wiadomo też, czy podczas ataku ktoś został ranny.

 

Liga Mistrzów. AEK - Ajax o 18:55

Do zamieszek wywołanych przez kiboli Ajaksu doszło kilkanaście godzin przed spotkaniem 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym AEK zmierzy się właśnie z zespołem z Amsterdamu. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18:55.