Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów już nie będzie rozgrywana we wtorki i środy?

Hiszpański AS informuje, że, by uniknąć utworzenia Superligi, UEFA gotowa jest zorganizować mecze Ligi Mistrzów w weekendy, a spotkania lig krajowych przenieść na dni powszednie.

Z dokumentów wykradzionych ostatnio przez Football Leaks wynika, że największe europejskie kluby piłkarskie zamierzają stworzyć nowe rozgrywki Superligi, które zrewolucjonizowałyby piłkę nożną. Działacze UEFA nie chcą do tego dopuścić. Z tego względu przygotowali rozwiązanie, o którym informuje hiszpański AS.

Gianni Infantino: FIFA będzie karać piłkarzy, którzy zagrają w Superlidze

Liga Mistrzów. Rewolucyjny plan UEFA

Zgodnie z tym pomysłem mecze Ligi Mistrzów miałby być przeniesione na weekendy, a z kolei spotkania lig krajowych rozgrywane byłyby w ciągu tygodnia. Scenariusz ten był już konsultowany z szefami największych europejskich lig (LaLiga, Premier League, Serie A i Bundesliga), którzy jednak nie są mu przychylni. Wydaje się więc, że inicjatywa proponowana przez władze UEFA nie zostanie zrealizowana. 

Pomysł zorganizowania Superligi został zdementowany niedawno przez prezesa Bayernu Monachium. - Bayern nic nie wie na temat planów utworzenia Superligi. Nie zamierzamy występować z UEFA, by współtworzyć jakiekolwiek nowe rozgrywki - oświadczył Karl-Heinz Rummenigge.

Więcej o pomyśle Superligi przeczytacie TU.

Kolejny bunt?

Hiszpański dziennik informuje ponadto, że większości europejskich federacji nie podoba się też fakt, iż aż cztery kluby z Hiszpanii, Niemiec, Anglii i Włoch mają co roku zagwarantowane miejsca w Lidze Mistrzów. Przeciwnicy tego rozwiązania domagają się od europejskich działaczy zmiany na tym polu, gdyż ich zdaniem obecna formuła zbyt mocno faworyzuje przedstawicieli najsilniejszych lig w Europie. 

Liga Mistrzów. Spiegel: Gianni Infantino pomagał Manchesterowi City i PSG w obejściu finansowego Fair Play