Liga Mistrzów. Juventus przegrał wygrany mecz! Szok w Turynie. Szczęsny się nie popisał

Szok w Turynie! Juventus przegrał "wygrany" mecz z Manchesterem United. Prowadził do 85. minuty, ale przegrał po szalonej końcówce. Wojciech Szczęsny powinien lepiej zachować się przy drugim golu.

W poprzedniej kolejce Juventus wygrał z Manchesterem na Old Trafford 1:0, ale pokazał znacznie wyższą jakość piłkarską od Anglików. I długo tak samo było w Turynie - końcowy wynik nie oddaje przebiegu spotkania.

Juventus atakował od początku spotkania. W pierwszej połowie najlepszą okazję miał Sami Khedira. Po podaniu Cristiano Ronaldo Niemiec znalazł się niepilnowany w polu karnym, ale trafił w słupek!

Chamskie zachowanie Sergio Ramosa. Rywal zalał się krwią

Kapitalny gol Cristiano Ronaldo

Przełamanie nastąpiło w 65. minucie. Leonardo Bonucci zagrał długą piłkę do przodu, a Cristiano Ronaldo fenomenalnie uderzył wolejem i pokonał bezradnego Davida De Geę. Kilka chwil później Hiszpan ponownie był w opałach, ale uratował Manchester przed stratą kolejnego gola.

W 73. minucie dobrą okazję zmarnował Miralem Pjanić, a minutę później jeszcze lepszą Juan Cuadrado - niepilnowany Kolumbijczyk po podaniu Cristiano Ronaldo uderzył ponad poprzeczką.

Raheem Sterling potknął się, Manchester City dostał rzut karny

Szczęsny popełnił błąd, Juventus przegrał

Manchester United przyspieszył dopiero w końcówce. W 85. minucie w polu karnym zrobiło się zamieszanie; Wojciech Szczęsny odbił piłkę po dośrodkowaniu Anthony'ego Martiala, ale "Czerwone Diabły" kilka chwil później dostały rzut wolny. Na pięknego gola zamienił go Juan Mata, który wszedł na boisko zaledwie sześć minut wcześniej.

W 90. minucie stadion w Turynie ucichł. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Fellaini musnął piłkę, a Wojciech Szczęsny źle się ustawił i odbił piłkę prosto w Alexa Sandro, który wpakował ją do własnej bramki! W ten sposób Juventus został ukarany za zmarnowane okazje, a Manchester sensacyjnie wygrał.

- To zdecydowana wina Szczęsnego - napisał Miguel Delaney, dziennikarz "The Independent".

- Straszna interwencja Szczęsnego - napisał Sid Lowe z "Guardiana".

Juventus jest liderem z 9 punktami. Manchester United jest drugi (7 pkt), Valencia trzecia (5 pkt), a Young Boys czwarte (1 pkt).

Viktoria Pilzno 0:5 Real Madryt

Robert Lewandowski uczcił jubileusz i awansował w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii LM