Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA wykluczyła Rubin Kazań z europejskich pucharów

Rubin Kazań został wykluczony z Ligi Mistrzów i z Ligi Europy za złamanie zasad tzw. finansowego fair play.

Wprowadzone w 2011 roku finansowe fair play zostało zaimplementowane po to, by powstrzymać kluby przed wydawaniem więcej niż zarabiają. To także zestaw regulacji dotyczących informacji o płynności finansowej klubu, braku opóźnień w płatnościach wobec zatrudnionych pracowników klubu, a także w stosunku do urzędu podatkowego.

Kluby rosyjskiej Premier League od początku były na bakier z tymi regulacjami. Liga podpisała specjalną ugodę z UEFA, ale po kolejnym wybryku europejska federacja wszczęła śledztwo. W jego toku wyszło, że Rubin Kazań wciąż łamie reguły i nie spełnia wszystkich wymogów ugody. I stąd zawieszenie.

Rubin to etatowy uczestnik europejskich pucharów. Klub zdobywał mistrzostwo Rosji w 2008 i 2009 roku, wciąż trzyma się w czołówce ligi. Teraz z gry w Europie jednak nici. Zawieszenie w związku ze złamaniem zasad finansowego fair play oznacza, że nie będzie miejsca ani w Lidze Mistrzów, ani w Lidze Europy, o ile klub się tam zakwalifikuje w dwóch najbliższych sezonach.

Karim Benzema oskarżany o porwanie byłego agenta

Arsene Wenger szuka pracy. Trafi do PSG? A może do Bayernu?

Łukasz Fabiański w "Wilkowicz Sam na Sam": Jeszcze nie myślę o zakończeniu piłkarskiej kariery, ale wiem, że wtedy na pewno wrócę do Polski