Liga Mistrzów. Finał LM w USA? Trwają zaawansowane rozmowy

Jak donoszą hiszpańskie media, finał Ligi Mistrzów w 2021 roku może zostać rozegrany poza Europą. Głównym kandydatem UEFA są Stany Zjednoczone, konkretnie Nowy Jork.

Rozmowy w sprawie rozegrania meczu finałowego w Ameryce Północnej są zaawansowane. Na ten moment UEFA zdecydowana jest na Nowy Jork - potwierdził w Radio Catalunya Jaume Roures, właściciel grupy medialnej Mediapro, która pośredniczy w sprzedaży praw telewizyjnych najważniejszych piłkarskich rozgrywek.

Plan UEFA zakłada, że finał Ligi Mistrzów w USA odbędzie się w 2021 roku, a przed rozpoczęciem sezonu ligowego w Stanach dodatkowo rozegrany zostanie Superpuchar Europy, w którym zmierzą się triumfatorzy poprzedniej edycji LM i Ligi Europy.

Przenoszenie meczów europejskich rozgrywek poza granice Starego Kontynentu nie jest niczym nowym. Starcia o Superpuchar Włoch rozgrywane były już chociażby w Chinach, natomiast przez najbliższych 15 lat jeden mecz w sezonie hiszpańskiej La Ligi odbyć ma się w USA.

Decyzje te mają oczywiście podłoże finansowe. Zarówno kluby, jak i organizatorzy rozgrywek szukają dodatkowych pieniędzy poza Europą, w której wpływy m.in. ze sprzedaży praw telewizyjnych osiągają już maksymalny pułap.