Liga Mistrzów. Nenad Bjelica i Damian Kądzior stracili awans w dwie minuty!

Dramat Dinama Zagrzeb. Mistrzowie Chorwacji prowadzili 1:0 z Young Boys Berno, ale w dwie minuty stracili dwa gole i pożegnali się z marzeniami o fazie grupowej Ligi Mistrzów.

We wtorek szanse na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów miało dwóch Polaków: Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) i Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb). Kluby reprezentantów Polski nie dały rady i pożegnały się z marzeniami o wielkich pieniądzach z Ligi Mistrzów.

Dynamo nie odrobiło strat

Dynamo Kijów zremisowało z Ajaxem Amsterdam 0:0 i o awansie zdecydowało pierwsze spotkanie, w którym Holendrzy ograli Ukraińców 3:1. We wtorkowym meczu Kędziora zagrał 90. minut. Sprokurował rzut karny i został ukarany żółtą kartką.

Dramat Dinama Zagrzeb

Damian Kądzior rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na murawie pojawił się w 83. minucie. Dinamo przegrywało już 1:2 i do awansu potrzebowało dwóch goli. Nie udało się. Zespół Nenada Bjelicy stracił szanse na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w dwie minuty. Katem Chorwatów okazał się Guillaume Hoarau, który strzelił dwa gole i zapewnił awans Young Boys Berno.

AEK Ateny w elicie

W trzecim wtorkowym meczu AEK Ateny zremisował z MOL Vidi 1:1. Pierwsze spotkanie Grecy wygrali 2:1 i to oni zagrają w Champions League.

Wyniki wtorkowych meczów:

AEK Ateny - MOL Vidi 1:1, (2:1)*
Dinamo Zagrzeb - Young Boys Berno 1:2, (1:1)*
Dynamo Kijów - Ajax Amsterdam 0:0, (1:3)*

* W nawiasie wyniki pierwszych meczów

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się 30 sierpnia 2018 roku w Monako.