Liga Mistrzów. Zbigniew Boniek: Byłoby wskazane, żeby VAR był od fazy pucharowej

Nie możemy pozwalać na błędy w takich rozgrywkach. Byłoby wskazane, żeby VAR w Lidze Mistrzów był od fazy pucharowej - powiedział Zbigniew Boniek w audycji we włoskim Tele Radio Stereo.

Chociaż system wideo weryfikacji VAR dostępny jest już w wielu ligach Europy oraz stosowany był podczas niedawnych mistrzostw świata w Rosji, to UEFA nie zdecydowała się jeszcze wprowadzić go do europejskich pucharów. W tegorocznej edycji fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy sędziowie nie będą mogli jeszcze korzystać z tej technologii.

Niespełna dwa tygodnie temu, w czasie transmisji meczu o Superpuchar Europy, Mateusz Borek poinformował jednak, że według jego wiedzy VAR zostanie wprowadzony już od fazy pucharowej, czyli zimą przyszłego roku. Jego informacje potwierdzał m.in. "The Times".

Arturo Vidal: Gdyby VAR był w Lidze Mistrzów, to już miałbym dwa trofea

Takie same słowa padły z ust prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka, który był gościem w audycji we włoskim Tele Radio Stereo. - Jestem członkiem komitetu wykonawczego UEFA i na ostatnim spotkaniu powiedziałem, że brak VAR-u jest zły. Nie możemy pozwalać na błędy w takich rozgrywkach. Byłoby wskazane, żeby VAR w Lidze Mistrzów był od fazy pucharowej - powiedział były zawodnik m.in. Romy i Juventusu.

We wtorek i środę odbędą się rewanżowe mecze IV rundy eliminacji LM, w czwartek poznamy zespoły, które awansują do LE.

Reprezentacja Polski. Mateusz Klich wraca do kadry po czterech latach. "Selekcjoner mnie zaskoczył"

Nietypowa porada Franciszka Smudy dla nowego selekcjonera: "Jurek, mądry facet jesteś. Wiesz co robić, ale o jednym nie zapominaj"

Reprezentacja Polski. Rafał Pietrzak: W ogóle nie spodziewałem się powołania

Więcej o: