Liga Mistrzów. Szymon Marciniak wyznaczony do sędziowania meczu AEK Ateny - MOL Vidi FC

Szymon Marciniak będzie sędzią głównym meczu rewanżowego 4. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów pomiędzy AEK'iem Ateny, a MOL Vidi FC.

UEFA ogłosiła kto będzie sędziował wtorkowe mecze rewanżowe eliminacji do Ligi Mistrzów. Jedno z trzech spotkań, jakie będą tego dnia rozegrane będzie sędziował polski arbiter, Szymon Marciniak.

>>> Real - Atletico. Okiem za Szymonem Marciniakiem 

Sędzia z Płocka został wyznaczony do meczu greckiego AEK Ateny, z węgierskim MOL Vidi FC. Na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a arbitrem technicznym będzie Radosław Siejka. Sędziami zabramkowymi będą Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał, a obserwatorem z ramienia UEFA będzie Niemiec, Eugen Strigel.

Dla polskiego arbitra będzie to drugi mecz na arenie międzynarodowej w tym sezonie. Wcześniej był głównym rozjemcą w meczu o Superpuchar Europy pomiędzy Realem Madryt, a Atletico Madryt (2:4)

W Lotto Ekstraklasie do tej pory poprowadził cztery spotkania. Mowa o potyczkach Lechii ze Śląskiem (1:1), Jagiellonii z Wisłą Kraków (1:0), Lechii z Miedzią (2:0), oraz Korony z Arką (2:1).

>>> Superpuchar Europy: Były hiszpański sędzia komentuje pracę Szymona Marciniaka

W pierwszym meczu na Węgrzech AEK wygrał z MOL Vidi 2:1

Więcej o: