Liga Mistrzów. PSV wygrało, a Benfica zremisowała [PODSUMOWANIE]

We wtorek odbyły się trzy mecze ostatniej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. PSV po dramatycznej końcówce spotkania wygrało na wyjeździe z BATE Borysów 3:2, a grecki PAOK zremisował z Benfiką 1:1. W meczu Crvena Zvezda Belgrad - Red Bull Salzburg nie padła żadna bramka.

PSV było faworytem w meczu z BATE Borysów, ale jako pierwsi gola strzelili gospodarze, a konkretnie Tuominen. PSV wyrównało w 35. minucie, kiedy Pereiro wykorzystał rzut karny. Na 2:1 dla Holendrów strzelił Lozano, reprezentant Meksyku, który zabłysnął podczas mundialu w Rosji.

W 88. minucie gola strzelił 37-letni Aljaksandr Hleb, były zawodnik Barcelony i Arsenalu. Ale jego radość nie trwała długo. Realizator wciąż pokazywał Hleba, który celebrował gola, a Donyell Malen wprowadził gości na prowadzenie i ustalił wynik spotkania na 3:2.

Benfica przeważała w meczu z greckim klubem PAOK, ale ostatecznie padł remis 1:1.

Natomiast Red Bull Salzburg od dziesięciu lat bezskutecznie próbuje dostać się do Ligi Mistrzów i może to się wreszcie zmieni. Z trudnego terenu w Belgradzie wywiózł bezbramkowy remis. Piłkarze klubu Crvena Zvezda Belgrad mogą być jednak optymistami, bo każdy bramkowy remis na wyjeździe zapewni im awans do upragnionej Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów? Jej koniec jest bliższy niż się nam wszystkim jeszcze niedawno wydawało... Więcej TU.