Rusza Liga Mistrzów w Polsat Sport Premium. Dla jednych za darmo, dla innych za 40 złotych. Za ile i gdzie oglądać?

By przez najbliższe dwa lata oglądać Ligę Mistrzów, trzeba będzie dołożyć do rachunku około 600 złotych. Za dostęp do wszystkich meczów na żywo trzeba płacić miesięcznie od 20 do 40 złotych.

Od sezonu 2018/19 wszystkie mecze Ligi Mistrzów dostępne będą na kanałach Polsatu. Władze medialnego imperium Zygmunta Solorza zadecydowały, że trafią one jednak do nowo utworzonych kanałów. By mieć dostęp do wszystkich spotkań, trzeba zaopatrzyć się w pakiet Polsat Sport Premium składający się z dwóch kanałów telewizyjnych i 4 serwisów specjalnych uruchamianych na mecze. Polsat za trzyletni kontrakt z UEFĄ zapłaciła grube miliony (nieoficjalnie mówi się, że powyżej 100 mln euro), więc cześć z tych pieniędzy będzie chciała odzyskać. To dlatego meczów nie umieszczono w szeroko dostępnych w sieciach kablowych w całej Polsce - Polsacie Sport czy Polsacie Sport Extra.

>> Abdelhak Nouri wybudzony ze śpiączki po 13 miesiącach

W nc+ za 30 złotych, ale nie dla wszystkich

Dotychczas dostęp do pełnej oferty Champions League mieli abonenci Canal+. Ci, którzy odbierali go przez platformę nc+, przez kilka miesięcy nie odczują różnicy.  Do końca bieżącego roku klienci dotychczasowych pakietów z Canal+ będą z nich korzystali bez dodatkowych opłat. Potem rachunek ma wynieść do 30 zł miesięcznie. Oznacza to, że w perspektywie dwóch lat cena dostępu do Ligi Mistrzów wzrośnie dla nich o 600 złotych. Operator sygnalizuje, że niektórzy nadal mogą mieć do nowej oferty darmowy dostęp, ale szczegóły w tej sprawie dopiero ma przedstawić.

Co dla tych, którzy Canal+ nie mieli, a są w nc+ i nagle chcą oglądać mecze elitarnych rozgrywek? Tu sprawy nieco się komplikują.

>> Paris Saint-Germain szykuje hitową ofertę. Ivan Rakitić może odejść z Barcelony

Ci, którzy w nc+,nie posiadali Canal+, ale mieli pakiet Extra+ (za około 60 zł), będą mogli zamówić Polsat Sport Premium w cenie nieprzekraczającej 30 zł miesięcznie. Nie będzie się to wiązało z żadnym zobowiązaniem terminowym. Ci, którzy mieli inne pakiety bez Canal+ do kanałów PSP dostępu mieć nie będą. Nowi abonenci, którzy zdecydują się na pakiet z C+, dostaną dostęp do PSP za darmo do końca maja. Cena wyjściowa to 100 złotych miesięcznie, ale po negocjacjach z przedstawicielami handlowymi jest zwykle obniżana o około 10 złotych, a pierwsze trzy lub cztery miesiące są dostępne w niższej cenie.

W cyfrowym Polsacie

Umowa na dystrybucję z nc+ skonstruowana jest tak, by nowi klienci, którzy chcą mieć w domu antenę satelitarną i oglądać Ligę Mistrzów, a nie płacić dużo, zostawiali swoje pieniądze w Polsacie. Tam nowy klient PSP dostanie już do najniższego pakietu - Rodzinny HD. Jego cena to 20 złotych, a opłata z dodatkowe kanały to 40 złotych.

Już tylko 20 złotych kosztuje wykupienie PSP jeśli ktoś chce pakiet Familijny HD za 60 zł. Łącznie wyda więc 80 złotych. Kanały z Champions League przysługują tym klientom, którzy mają lub zgłoszą się po najwyższy pakiet za 120 złotych (Premium Max Plus). Dotychczasowi abonenci, którzy będą chcieli przedłużyć umowę, powinni sami rozeznać się na jakich warunkach i za ile (zwykle od 10 do 40 złotych) będą mogli liczyć na LM.

>> Manchester United. Lee Sharpe wytyka wszystkie błędy Jose Mourinho. "Nie doczeka świąt"

Szef sportu w Polsacie, Marian Kmita, nie chce na razie zdradzać, ile osób wykupiło PSP na platformie Polsatu.

- Dynamika sprzedaży jest bardzo dobra – zapewnia.

Liga Mistrzów dostępna ma być też w internetowej telewizji Ipla, należącej do Polsatu. Tu tanio nie jest. Koszt za cały sezon to 360 zł lub 40 zł za 7 dni.

W kablu i w Orange TV

Dostęp do LM będą mieli też klienci Netii (należącej do Zygmunta Solorza). Standardowo i dla każdego abonenta to koszt 40 zł. Dla nowych klientów przygotowano m.in. promocyjny pakiet niemal 100 kanałów tv z internetem i ofertą PSP za 80 złotych.

UPC pakiety PSP sprzedaje w umowie na 12 miesięcy za 29,9 złotych, ale najtańszy pakiet telewizyjny tego operatora, który najpierw trzeba mieć to obecnie koszt 59,99 zł. Oferty z internetem telewizją i PSP to koszt niemal 110 zł.

>> Arkadiusz Milik porównany do legendy Napoli

PSP na pewno będzie również dostępny na platformie telewizyjnej Orange TV. Na satelicie niedawno dodano kodowanie tego nadawcy, a według informacji Sport.pl operator niebawem ogłosi szczegóły nowej oferty. Na początku ma być ona dostępna w otwartym oknie.

Więcej o: