Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA bezlitosna. Będą kary dla kilku klubów, w tym finalistów Ligi Europy i Ligi Mistrzów

Olympique Marsylia i Liverpool, to kluby ukarane przez europejską federację piłkarską. Obydwa zespoły otrzymały od UEFA kary finansowe. Dodatkowo OM może zostać wykluczony z rozgrywek na rok, o ile jego kibice nie poprawią swojego zachowania.

Marsylczycy zostali ukarani za odpalanie rac i spowodowanie uszkodzeń na stadionach RB Lipsk i Red Bulla Salzburg. Klub poniesie również odpowiedzialność za zniszczenia na stadionie Olympique Lyon, na którym rozgrywany był finał Ligi Europy (Marsylia przegrała w nim 0:3 z Atletico Madryt).  Łącznie otrzyma 100 tysięcy euro grzywny, a w najbliższym meczu europejskich pucharów na własnym boisku zagra przy pustych trybunach.

>> Juventus wygrał z Bayernem Monachium. Rywal Wojciecha Szczęsnego zachwycił. Grał też Marcel Zylla

To nie koniec kłopotów OM. Władze UEFA zapowiedziały bowiem, że jeśli kibice marsylczyków nie poprawią swojego zachowania, to klub zostanie wykluczony z międzynarodowych rozgrywek na rok. Zaostrzone zasady, w ramach których federacja bardziej restrykcyjnie podejdzie do Francuzów, mają obowiązywać przez najbliższe dwa lata.

>> Liga Mistrzów. Wyniki środowych meczów eliminacyjnych. Pół godziny Świerczoka

Kłopoty ma również Liverpool, ale zdecydowanie mniejsze. Na angielski klub, za niedopuszczalne zachowania kibiców podczas półfinałowego starcia z AS Roma, UEFA nałożyła karę grzywny w wysokości 7. tys. funtów.