Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Legia Warszawa - Spartak Trnawa. Kasper Hamalainen: Nic nam się nie układało, nic nie szło po naszej myśli

- Zagraliśmy bardzo źle. Mieliśmy wiele problemów, nic nam się nie układało, nic nie szło po naszej myśli - powiedział po meczu ze Spartakiem Trnawa pomocnik Legii Warszawa, Kasper Hamalainen.

We wtorek mistrzowie Polski przegrali u siebie ze Spartakiem Trnawa 0:2 w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zespół Deana Klafuricia zaprezentował się bardzo źle i przed rewanżem na Słowacji znajduje się w bardzo trudnej sytuacji.

- Zagraliśmy bardzo źle. Mieliśmy wiele problemów, nic nam się nie układało, nic nie szło po naszej myśli. Jesteśmy bardzo rozczarowani, zdajemy sobie sprawę z sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Z drugiej strony, niestety nie jest to dla nas nic nowego. W poprzednich latach bywało podobnie, więc teraz mamy okazję, by pokazać, że mamy odpowiednią jakość, że możemy awansować dalej. Za nami dopiero pierwsza połowa tego dwumeczu, na Słowacji możemy wszystko odwrócić - powiedział Kasper Hamalainen.

Fin odniósł się również do taktyki oraz ustawienia zespołu na boisku, co w ostatnich tygodniach jest przedmiotem najgorętszej dyskusji w kontekście Legii.

- Zdecydowanie za często byliśmy zbyt daleko od siebie, między liniami powstawały ogromne luki. Nie byliśmy w stanie kreować groźnych akcji ofensywnych, przegrywaliśmy też większość drugich piłek. Na pewno będziemy musieli przedyskutować naszą taktykę i powiedzieć sobie wprost co robimy źle. Każdy z nas musi wziąć odpowiedzialność na siebie - skomentował Fin.

I dodał: - Spartak to dobra drużyna, która znakomicie przygotowała się do meczu z nami. Widać, że obserwowali nas, znali nasze słabości i je wykorzystali. Słowacy wiedzieli o naszych problemach, spokojnie nastawili się na kontrataki i nas wypunktowali. Druga bramka jest dla nich szczególnie ważna, ale tak jak powiedziałem wcześniej, wszystko możemy jeszcze odwrócić.

W mediach coraz częściej pojawiają się spekulacje dotyczące przyszłości Klafuricia w Legii. W kontekście mistrza Polski coraz częściej przewija się nazwisko byłego selekcjonera reprezentacji - Adama Nawałki - który rzekomo miałby zastąpić Chorwata przy Łazienkowskiej.

- Teraz najważniejsze jest to, byśmy trzymali się razem. Musimy usiąść i wspólnie porozmawiać o problemach, a przede wszystkim o sposobie rozwiązania ich. Nie przejmujemy się spekulacjami, większość z nich jest wymyślona przez media. Mamy o czym dyskutować w szatni, szkoda energii na rozmowy o plotkach - zakończył Hamalainen.

Rewanżowe spotkanie Sprtak Trnawa - Legia Warszawa we wtorek o godz. 20.30 na Słowacji.

Liga Mistrzów. Legia na krawędzi Europy. Brak awansu do fazy grupowej może oznaczać katastrofę

Legia Warszawa - Spartak Trnawa. Krzysztof Mączyński doznał kontuzji, ale nie jest to groźny uraz

Liga Mistrzów. Legia Warszawa - Spartak Trnava. Miroslav Radović: Zagraliśmy bardzo słabo, wyglądało to fatalnie

Więcej o: