Legia Warszawa - Spartak Trnawa. Radoslav Latal i piłkarze z przeszłością w ekstraklasie powalczą z Legią o awans

Legia Warszawa zagra w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów ze Spartakiem Trnawa. Zespół mistrza Słowacji prowadzi Radoslav Latal, były szkoleniowiec Piasta Gliwice. W kadrze jego zespołu jest kilku piłkarzy z przeszłością w ekstraklasie.

Anton Sloboda, Dobrivoj Rusov, Boris Godal, Erik Grendel, Jan Vlasko. Mecz Legii Warszawa ze Spartakiem Trnawa będzie okazją do sprawdzenia, w jakiej formie znajdują się byli piłkarze ekstraklasowych klubów.

Sloboda to były piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała. W barwach 'Górali' rozegrał 73 mecze, strzelił trzy gole i miał dwie asysty. Bramkarz Legii już raz pokonał, a Podbeskidzie pokonało na własnym stadionie zespół z Warszawy 2:1 (31.08.2014).

Kolejnym piłkarzem z przeszłością w polskiej lidze jest Dobrivoj Rusov. 25-letni bramkarz był piłkarzem Piasta Gliwice, ale nie przebił się do wyjściowego składu. Przegrał rywalizację z Jakubem Szmatułą i wrócił na Słowację.

Boris Godal i Jan Vlasko to byli piłkarze Zagłębia lubi, ale - podobnie jak Rusov - wielkiej kariery w Polsce nie zrobili. Podobnie Erik Grendel, który występował w Górniku Zabrze.

Pięciu piłkarzy z przeszłością w ekstraklasie to nie koniec. Szkoleniowcem Spartaka Trnawa jest Radoslav Latal, który w sezonie 2015/2016 doprowadził Piasta Gliwice do wicemistrzostwa Polski.

Pierwszy mecz Legii ze Spartakiem Trnawa odbędzie się we wtorek 24.07 o godz. 20.45 na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Rewanż na Słowacji 31.07 lub 01.08. Transmisja pierwszego meczu w TVP Sport.

***

Najciekawsze transfery w ekstraklasie

Kurzawa wciąż bez klubu. Legia i Lech chcą wykorzystać sytuację

Mateusz Wieteska dla Sport.pl

Więcej o: