Liga Mistrzów. Cork City - Legia Warszawa. Sebastian Szymański: Awans do fazy grupowej byłby fantastyczny

- Gra w europejskich pucharach to na pewno fajne uczucie. Każdy ma okazje zobaczyć nasze barwy na arenie międzynarodowej. Po raz drugi rozpoczynam walkę o Ligę Mistrzów UEFA i nie ukrywam, że awans do niej byłby dla mnie fantastyczną sprawą - powiedział Sebastian Szymański przed meczem z Cork City.

We wtorek o godz. 20.45 mistrzowie Polski rozpoczynają drogę do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zespół Deana Klafuricia walkę o awans zaczyna w Irlandii, gdzie zmierzy się z Cork City.

Drużyna Johna Caulfielda, w przeciwieństwie do legionistów, jest w trakcie sezonu ligowego. Cork City zajmuje drugie miejsce w tabeli irlandzkiej ekstraklasy. W 25 meczach zespół zgromadził 57 punktów i traci cztery "oczka" do prowadzącego Dundalk, z którym Legia mierzyła się w IV rundzie el. LM przed dwoma laty.

Dean Klafurić: Ambicją Legii jest gra w fazie grupowej

- Gra w europejskich pucharach to na pewno fajne uczucie. Każdy ma okazje zobaczyć nasze barwy na arenie międzynarodowej. Po raz drugi rozpoczynam walkę o Ligę Mistrzów UEFA i nie ukrywam, że awans do niej byłby dla mnie fantastyczną sprawą - powiedział Sebastian Szymański, cytowany przez portal Legia.com.

Pomocnik Legii odniósł się również do zgrupowania reprezentacji Polski, na którym przebywał przed mundialem w Rosji. - Zgrupowanie kadry było dla mnie wielkim przeżyciem i wiem, że zrobiłem progres. Moja pewność siebie również urosła. Liczę, że w mojej karierze będzie jeszcze więcej takich wyjazdów. W klubie oczekuję wsparcia od trenera. Reszta zależy tylko ode mnie. Muszę pracować na swoje szanse i trener wówczas z pewnością mi to wynagrodzi - zakończył Szymański.

Legia podała kadrę na mecz z Cork

Mecze Legii z Cork City będą pokazane na antenach telewizji publicznej? Jasna deklaracja dyrektora TVP Sport

Więcej o: