Liga Mistrzów. Mecze Legii z Cork City będą pokazane na antenach telewizji publicznej? Jasna deklaracja dyrektora TVP Sport

TVP pokaże mecz w Warszawie pomiędzy Legią, a Cork City w ramach I rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Nie będzie za to transmisji ze spotkania rozgrywanego w Irlandii.

Legioniści w I rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów rozegrają dwumecz z irlandzkim Cork City. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Irlandii i odbędzie się on 10 lipca (godz. 20.45), tydzień później (dokładnie 17 lipca o tej samej porze co pierwszy mecz) rozpocznie się rewanż w Warszawie.

Wiele osób zastanawiało się odnośnie transmisji z tego dwumeczu. Głos w tej sprawie zabrał dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. Zgodnie z jego słowami transmisja zostanie przeprowadzona jedynie z rewanżu w Warszawie.

Jak powiedział Szkolnikowski pierwszy mecz przeciwko Cork City, który zostanie rozegrany w Irlandii nie będzie transmitowany, ponieważ nikt po stronie irlandzkiej nie będzie produkował sygnału telewizyjnego. W takim wypadku można by było przeprowadzić transmisje wideo na stronach internetowych TVP Sport, ponieważ na TVP1 oraz na sportowym kanale Telewizji Polskiej będzie transmitowany półfinał mistrzostw świata.

A zatem pierwszy oficjalny mecz Legionistów w nowym sezonie nie będzie nigdzie transmitowany. To na pewno nie jest dobra informacja dla wielu kibiców mistrzów Polski. Pozostają jedynie relacje tekstowe oraz ewentualna relacja radiowa za pośrednictwem strony klubowej Legii.

Więcej o: