Liga Mistrzów. Gianluigi Buffon zdyskwalifikowany na trzy mecze

Gianluigi Buffon został ukarany za swoje zachowanie w meczu rewanżowym ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Włoch nie zagra w trzech najbliższych spotkaniach europejskich pucharów.

Przypomnijmy. Chodzi o zachowanie legendarnego włoskiego bramkarza w rewanżu ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla "Królewskich". Ta decyzja bardzo nie spodobała się zawodnikom Juventusu, którzy momentalnie ruszyli do Michaela OIivera, próbując wpłynąć na zmianę decyzji.

Najmocniej decyzję arbitra przeżywał Gianluigi Buffon, który najpierw ostro skrytykował arbitra, a następnie miał go odepchnąć. Za takie zachowanie Włoch został ukarany czerwoną kartką.

- Sędzia ma kubeł na śmieci w miejscu, gdzie powinno być serce. Był poza grą. Jeśli chodzi o końcówkę to podczas ostatniej akcji gwizdnął faul, ale był chyba jedynym, który go widział. Kiedy nie masz odpowiedniej osobowości lub jeśli brakuje ci wrażliwości na to, co dzieje się w grze, nie powinno cię być na boisku. Pozostań na trybunach ze znajomymi, frytkami i colą - grzmiał legendarny bramkarz w trakcie pomeczowej rozmowy. 

Po kilku dniach, kiedy emocje już opadły Buffon przeprosił arbitra za swoje słowa, jednak mimo to Komisja Dyscyplinarna UEFA postanowiła ukarać golkipera.

Jeżeli Włoch zdecyduje się kontynuować swoją karierę i podpisze kontrakt z PSG (o którym najwięcej się mówi w kontekście Buffona), to nie zagra w trzech najbliższych meczach. Jedno spotkanie kary za czerwoną kartkę, a dwa pozostałe za zachowanie wobec arbitra.

Najszybsze relacje na żywo w nowej aplikacji piłkarskiej Football LIVE - POBIERZ TUTAJ!

Więcej o: