Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Zaskakujące słowa obrońcy Liverpoolu na temat formy Salaha. "Daje z siebie 20 procent"

Defensor Liverpoolu, Alberto Moreno, podał jedną z przyczyn znakomitej formy klubowego kolegi, Mohameda Salaha. Jego zdaniem Egipcjanin błyszczy podczas oficjalnych spotkań, ponieważ na treningach... "daje z siebie jakieś 20 procent".

Liverpool zalicza jeden z najbardziej udanych sezonów ostatnich lat. "The Reds" zajmują trzecie miejsce w tabeli Premier League, a 26 maja rozegrają finał Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Niewątpliwie największą gwiazdą drużyny Juergena Kloppa jest Mohamed Salah.

Klubowy kolega Egipcjanina, Alberto Moreno, pochwalił jego zachowanie na boisku i poza nim, ale pokusił się również o ciekawe stwierdzenie, które może niejako wyjaśniać geniusz Salaha.

- To naprawdę wspaniały człowiek, bardzo skromny i opanowany. Ma fantastyczny sezon, jego statystyki mówią same za siebie. Jednak na treningach jest zupełnie inny. Daje z siebie jakieś 20 procent, ponieważ boi się złapania kontuzji i chce być jak najlepiej dysponowany na najważniejsze mecze - powiedział Moreno.

W teorii takie zachowanie jest nieprofesjonalne, ale jak widać, służy formie Salaha. Jakkolwiek by ta metoda nie dziwiła, trzeba przyznać, że efekty są piorunujące. Salah jest jedną z największych gwiazd obecnego futbolu.

W 48 dotychczasowych spotkaniach bieżącego sezonu 25-latek strzelił aż 43 gole i liczy się w walce o Złotego Buta. Razem z Roberto Firmino i Sadio Mane tworzą też najskuteczniejsze trio w historii Ligi Mistrzów.

Więcej o: