Sport Bild: Jerome Boateng może nie pojechać na mundial!

W 34. minucie meczu z Realem Jerome Boateng musiał opuścić boisko z powodu urazu. Według nieoficjalnych informacji Niemiec może leczyć kontuzję około 6 tygodni, a to oznacza, że jego występ na mundialu jest zagrożony

Po nieco ponad pół godzinie meczu Jerome Boateng upadł na murawę po jednym ze sprintów i nie mógł kontynuować gry. Jego miejsce na boisku zajął Niklas Sule.

Zdaniem "Sport Bild" wstępne badania wykazały, że kontuzja jest poważniejsza, niż początkowo przypuszczano. Według nich Niemiec doznał urazu mięśnia uda i jego przerwa potrwa około 4-6 tygodni.

Więcej będzie można powiedzieć po przeprowadzeniu dokładniejszych badań. Jeżeli potwierdzi się czarny scenariusz i przerwa w treningach potrwa minimum 6 tygodni, to istnieje ryzyko, że nie zobaczymy Boatenga podczas mistrzostw świata w Rosji.

To nie pierwszy uraz uda 29-latka w ostatnim czasie. Z tego samego powodu musiał pauzować od maja do września 2017 roku.

Boateng wystąpił w 31 spotkaniach Bayernu w tym sezonie (2621 minuty na boisku), w których zdobył dwie bramki i zaliczył 4 asysty.