Bardzo poważna kontuzja piłkarza Liverpoolu. Klopp nie ma złudzeń

Alex Oxlade-Chamberlain doznał poważnej kontuzji i nie zagra do końca tego sezonu. Anglik opuści prawdopodobnie także mundial w Rosji. Jurgen Klopp przyznał na konferencji prasowej, że cały sztab medyczny jest zaniepokojony, bo uraz wygląda na bardzo źle.

Piłkarz Liverpoolu Alex Oxlade Chamberlain doznał poważnie wyglądającej kontuzji kolana w meczu półfinału Ligi Mistrzów przeciwko Romie. 

Piłkarz Liverpoolu długo zwijał się z bólu, a potem został zniesiony na noszach przez służby medyczne. Chamberlain doznał urazu w starciu z piłkarzem Romy Aleksandrem Kolarovem w 15. minucie meczu. Prawe kolano piłkarza nie wytrzymało i już po chwili było widać, że uraz zawodnika jest bardzo poważny. 

Rozmiar kontuzji będzie znany dopiero po dokładniejszych badaniach, ale Jurgen Klopp przyznał na konferencji prasowej, że sytuacja pomocnika wygląda naprawdę bardzo źle i cały sztab medyczny Liverpoolu jest zaniepokojony urazem piłkarza. 

- Największym ciosem dla nastroju w szatni jest kontuzja Oxlade-Chamberlaina. Nie wiemy jeszcze, co dokładnie się stało, ale jeśli potrzebne będzie badanie rezonansem, to nie wskazuje to na nic dobrego - mówił rozżalony Klopp. 

Pierwsze doniesienia mówią o możliwym zerwaniu więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. Taki uraz oznaczałby że zawodnik musiałby pauzować nawet pół roku. Wszystko wskazuje więc na to, że Chamberlain nie zagra już w tym sezonie. Dodatkowo piłkarz może opuścić także mistrzostwa świata w piłce nożnej, które rozpoczną się już za mniej niż dwa miesiące.

Chamberlain był w tym sezonie podstawowym zawodnikiem drużyny Kloppa. Pomocnik zagrał w sumie w 46 spotkaniach, strzelił pięć bramek i zaliczył osiem asyst.